Nes kulturskole feirer 50 år i 2023 og feiringen fortsetter med sommerfestivalen Ung Sommer lørdag 10. juni kl. 11.30 - 18.00

TREKANTEN PARK 

Kl. 11.30: Kickoff for festivalen i Trekanten Park!

Kulturskolens teatergrupper Intro og Teater Prep gir dere «Kremmeren og Apekattene». Teaterelevene har selv improvisert fram store deler av forestillingen, og gleder seg til å gi dere et kvarters tid med fullspekket apegalskap til underholdning for både store og små. Hjertelig velkommen! (Pssst! Hold på hatten!) 

Teaterlærer og regi: Elin Bergly Almvik

AMFISENTER

Kl.11.30 - 14.30: Gratis ansiktsmaling for barn i 2.etasje 

Kl.13.00: Ballongslipp for barn med fine premier i ballongene (2.etasje)

Kl.12.00 - 15.00: Bilbanerace for barn under 12 år på Ringo

Maskottene Amfelia og Oskar skal også være festivalgjester og deler ut lollipops til barna kl.11.00 og kl.14.00. 

NES UNGDOMSCAFE 

Kl.12.00 - 16.00: Ungdomscaféen er åpen og UngINes rigger til åpen "Plug & Play"-scene på klubben. Det blir gratis is, biljard, bordfotball, musikk og god stemning!

I tillegg får kulturskoleelever mulighet å kjøpe egne kulturskole-tskjorter på klubben (70 kroner per t-skjorte, Vipps).  

UTESCENE 

KLOKKESLETT

ARTIST

Kl.12.00

KUL-sang skolestartere + 2.trinn

Åpning v/Grete Sjøli, ordfører

Utdeling Drømmestipend

Kl.12.15

Musikkteater Årnes skole

Kl.12.25

Pianoensemble: Astrid, Lovisa, Araksan, Hanna, Isadora, Marie

Kl.12.30

Drumline

Kl.12.45

Nes kulturskole band: Betina, Ingeborg, Katarina, Kevin, Marius, Martin

Kl.13.05

Nes kulturskole band: Daniel, Kiara, Selma

Kl.13.20

Musikkteater Fjellfoten skole 1.-2.trinn

Kl.13.30

Thunderbolts: Adalsteinn, Hafsa, Natalia, Oscar

Kl.13.45

Musikkteatergruppe Fjellfoten skole 3.-4.trinn

Kl.14.00

Fløyte- og klarinettensemble

Kl.14.15

Nes Blås- og Slagverksensemble + band

Kl.14.40

Nes Ungdomskor + Festivalband

Kl.15.10

Daniella Stende + Festivalband

Kl.15.15

Betina Melody Olsen + Festivalband

Kl.15.20

Julie, Natalia, Betina + Festivalband

Kl.15.25

Daniella, Norah + Festivalband

Kl.15.30

Oscar Nummelin + Festivalband

Kl.15.40

Ane, Laurine, Emilie, Matilde + Festivalband

Kl.15.45

Natalia Urdininea Miranda

Kl.15.50

Mathias Norum 

 NES BIBLIOTEK 

KLOKKESLETT

ARTIST

Kl.12.00

Emma Graham, piano

 

Ingvil + Sverre Kristiansen-Fallet, piano

 

Sunniva Elise Eriksen, piano

 

Olivia Myrhe Tørnby, piano

 

Johannes Lauritsen, piano

 

Johannes Larusson, piano

 

Ingeborg Utheim Iversen, piano

 

Isabelle Pousette, piano

 NES BIBLIOTEK 

KLOKKESLETT

ARTIST

Kl.14.00

Ingeborg Utheim Iversen + Edwin Rolstad, sang

 

Michael Aleksander Aandal, sang

 

Aryo Khodadadi, fiolin

 

Ailo Normann, fiolin

 

Matas Guzauskas, fiolin

 

Elea Krumsvik Kjellstadli, fiolin

 

Eliana Teklay, fiolin

 

Oliver Flaen Fjellheim, fiolin

 

Marie Kvernhaug, fiolin

 

Sofia Abigail Nim, fiolin

 

Aneah Tajet, fiolin

 AANERUD BAKERI 

KLOKKESLETT

ARTIST

Kl.15.15 - 15.45

Isabella Aandal, Alina Petkevic - klarinett

 

Oscar Nummelin, tuba

 

Victoria Aandal, fløyte

 

Benjamin Kirkebø, piano

 

Erica Jervidal, piano

 

Ingvil + Sverre Kristiansen-Fallet, piano

 

Sunniva Elise Eriksen, piano

 

Emma Graham, piano

 

Aryo Khodadadi, fiolin

 

Astrid Midling-Hansen, piano

NES KULTURHUS 

Kl.12.30 - 15.30 Kulturskolens kunstelever lager live kunst og har utstilling i foajéen i Nes kulturhus (ved THX-salen). Kom og se hvordan visuell kunst blir til! 

SOMMERDANS I STORSALEN

KLOKKESLETT

DANSEGRUPPE

Kl.13.00

Nes Dansekompani

 

Nes Dansekompani junior

 

Danselek Onsdag

 

Skogbygda 1.-3.trinn

 

Årnes 1.-3.trinn

 

Neskollen 1.trinn grønn

 

Neskollen 2.trinn

 

Framtun 1.-3.trinn

 

Jazz Showdans 6.-8.trinn

 

 

Kl.17.00

Nes Dansekompani

 

Nes Dansekompani junior

 

Danselek torsdag

 

Auli 1.trinn

 

Auli 2.-4.trinn

 

Fenstad 1.-4.trinn

 

Neskollen 1.trinn oransje

 

Neskollen 3.-4.trinn

 

Jazz Showdans Ungdom

 

Jazz Showdans 5.-6.trinn

 

Solo Ane Celine Henriksen

Fri entré på alle arrangementer unntatt danseforestillingene i storsalen. 

Billetter til danseforestillingene: https://www.neskulturhus.no/kultur/3849/Ung-Sommer-Dans/

PRAKTISK INFORMASJON 

Bevertning og stands Skogbygda skolekorps og Nes skolekorps sørger for bevertning i Skolegata ved utescenen. Betaling med vipps. 

Aanerud bakeri lager musikkinspirerte donuts og cupcakes til anledningen. 

Nes Bluesclub stiller med informasjonsstand i Skolegata ved utescenen. 

Parkering Vi anbefaler å parkere i parkeringshuset til kulturhuset, på parkeringsplassen bak rådhuset, Årnes brygge eller grusbanen ved Nes sykehjem.

Skolegata vil være sperret foran Årnes Gamle skole mens festivalen pågår. 

Toaletter befinner seg i kulturhuset eller Nes Ungdomscafé.  

UNG SOMMER - HVER SOMMER!

 


Publisert: 12.05.2023 15:13:56
Sist endret: 09.06.2023 09:36